آسانسور

نخستین همایش ایمنی آسانسور و پله برقی مازندران

Posted On خرداد ۶, ۱۳۹۵ at ۷:۱۷ ق.ظ by / No Comments

نخستین همایش ایمنی آسانسور و پله برقی مازندران در حالی روز چهارشنبه برگزار شد که هیچ یک از ۵٨ شهردار دعوت شده به این همایش ، حضور نداشتند.

این همایش که با حضور مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت و معاون امور عمرانی استاندار مازندران گشایش یافت ، شهرداران مخاطب اصلی آن محسوب می شوند و اظهارات اصلی معاون استاندار هم خطاب به آنان بود.
رییس سندیکای آسانسور و پله برقی مازندران گفت که برای ۵٨ شهردار استان دعوت نامه همایش إرسال شد ، اما حتی یک شهردار حضور نیافت .
معاون استاندار مازندران در این همایش از شهرداری ها خواست تا هنگام امضای پایان کار ساختمان ها ، حتما گواهینامه آسانسور ساختمان را نیز رصد کنند.
علی نبیان گفت : هیچ شهرداری در استان نسبت به این موضوع آگاهی ندارد و هنگام امضای پایان کار ساختمان ، گواهینامه آسانسور رصد نمی شود.
معاون استاندار مازندران هنگامی که متوجه عدم حضور شهرداران شد ، لبخندی زد و افزود : چه باید کرد ، من به نمایندگی از آنان حضور دارم.
یکی از نکات قابل توجه در این همایش حضور عسکر عبداللهی مدیر اداره اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مازندران بود.
وی علت حضورش را بازگشت پرونده همه نهادها به دستگاه قضایی عنوان کرد و گفت : صنعت آسانسور با جان مردم سر و کار دارد و مردم اگر از شرکت نصب آسانسوری شکایت داشته باشند به مجموعه قضایی مراجعه می کنند .
عبداللهی گفت : به این همایش آمدم تا بگویم استاندارد را در کارهایتان رعایت کنید تا از وقوع جرمی که همان آسیب دیدن یا خدای ناکرده مرگ یک شهروند است ، جلوگیری شود و کسی برای شکایت از شما به دادگستری مراجعه نکند.
این مقام قضایی با انتقاد از نوع نگاه مردم و مسئولان به موضوع پیشگیری ، افزود : همه نهادهای دولتی و غیر دولتی تا اتفاقی روی ندهد ، معمولا اقدامی انجام نمی دهند و همه هزینه را صرف درمان می کنند .
وی ادامه داد : این درحالیست که اگر هزینه ها را به سمت پیشگیری ببریم هم کلی صرفه جویی اقتصادی کردیم و هم جان و مال شهروند تهدید نمی شود.

معاون استاندار مازندران:

۱۳۹۳۰۱۲۷۱۷۵۹۴۸۳۵۳۲۵۴۴۸۷۴

فعالان غیرمجاز صنعت آسانسور مازندران شناسایی شوند


رئیس سازمان صنعت و معدن مازندران:

۱۳۹۳۰۲۰۶۱۴۱۹۵۲۴۰۲۲۶۱۰۸۸۴

خدمات فنی و مهندسی صنعت آسانسور مازندران قابلیت صادراتی دارد


نائب رئیس سندیکای آسانسور و پله برقی کشور هم در این همایش گفت که صنعت آسانسور ایران بویژه در حوزه الکترونیک می تواند در برابر شرکت های معتبر دنیا رقابت کند.
ایرج نیازی افزود : اگر مسوولان بویژه صنعت ، معدن و تجارت این صنعت بزرگ را حمایت کنند ، حتی شاهد پیشرفت های بیشتر در صنعت آسانسور و پله برقی خواهیم بود.
نیازی با بیان اینکه سندیکای آسانسور و پله برقی کشور یک هزار و یکصد عضو حقوقی دارد، اظهار داشت : با راه اندازی صنعت آسانسور از سال ۶٨ تا کنون ، هماهنگی خوبی با سازمان ملی استاندارد داشتیم که حاصل آن تصویب و تدوین استاندارد ملی آسانسور بود که دو بار هم تاکنون بر اساس استانداردهای اروپا ویرایش شده است.
نائب رئیس سندیکای آسانسور و پله برقی کشور با تقسیم بندی فعالیت این سندیکا در چهار گروه، تصریح کرد: تولیدکنندگان قطعات آسانسور، بازرگانان و طراحان، مونتاژکنندگان و نصابان و شرکت های خدمات و پشتیبانی آسانسور در این چهار گروه فعالیت دارند.

photo_2016-05-26_11-18-34 photo_2016-05-26_11-18-21

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *