آسانسور

تفاوت نورد سرد و گرم + فیلم

Posted On اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۵ at ۹:۱۰ ق.ظ by / No Comments

نورد سرد و گرم در ریل آسانسور

با توجه به تولید ریل های راهنمای آسانسور به دو گونه نورد سرد (Cold Rolling) و نورد گرم (Hot Rolling) توضیحاتی مختصر ارائه می گردد :
به طور کلی نورد به دو صورت گرم و سرد وجود دارد:

در نورد گرم شمش پس از رسیدن به درجه حرارت مورد نظر (معمولا بالاتر از ۱۱۰۰ درجه سانتیگراد) در کوره‌های نورد از بین چند مجموعه غلتک در حال چرخش عبور نموده و با کاهش متوالی مقطع نهایتا به فرم مورد نظر تبدیل می‌شود.
در نورد سرد هدف کاهش ضخامت ورق تحت فشار بسیار زیاد است.
از ویژگی های این نوع نورد که معمولا در دمای اتاق و حداکثر تا ۲۰۰ درجه سانتیگراد انجام می شود می توان به افزایش سختی ماده موردنظر، افزایش نابجایی در ساختار کریستالی و افزایش تنش اشاره نمود.

مزایای نورد سرد:

– در غیاب سرما و اکسیداسیون، تلورانس کمتر و پرداخت سطح بهتری حاصل می شود.
(برخلاف نورد گرم که دارای پوشش اکسیدی است.)
– روغن کاری راحت تر انجام می گیرد.
  • به طور خلاصه ریلی که با نورد سرد تهیه شده باشد از کیفیت و مرغوبیت بهتری برخوردار بوده و به همین جهت قیمت آن نسبت به ریل نوردگرم گران تر می باشد.

نکات مهمی در مورد ریل های آسانسور:

  1. اگر ریل ابتدایی روی زمین کف چاه قرار گیرد با توجه باینکه ساختمان طبق عادت، در طول زمان مقداری نشست دارد، در اثر نشست و فشار وارده ریلهای آسانسور دچار قوس می شوند لذا باید دقت شود که در زمان نصب پایه ریل آسانسور فاصله مناسبی با کف چاه داشته و با زمین تماس نداشته باشد.

  2. در زمان حمل و جابجایی ریلها آنها را با فاصله از زمین رها نکنید

  3. حتما برای نگهداری ریلها از چوبهای جهار تراش یک اندازه و با فواصل نزدیک در زیر ریلها استفاده شود.

  4. ریلها را هیچگاه مستقیما” بر روی زمین قرار ندهید.

  5. از قرار دادن وسائل سنگین بر روی ریلها جدا” خودداری نمائید.

  6. گاهی ممکن است در اثر جابجایی و حمل ریلها، قسمت لبه های طرفین  دو سرریلها (شیارهای نر و ماده و لبه های ریل) دچار زدگی و زائده شود، این زائده ها باید بوسیله سوهان نرم و با دقت برطرف گردد. به طوریکه در زمان نصب ریلها بر روی هم هیچگونه شکافی در بین لبه ریلها وجود نداشته باشد.

mechanical-working-of-metals-78-638 Hot-Rolled-Steel-and-cold-rolled-steel difference-between-hot-and-cold-rolled-steel-199x300

آسانسور ساری مازندران آسانسور ساری هیدرولیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *