آسانسور

برند های ریل آسانسور

Posted On اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۵ at ۸:۴۲ ق.ظ by / No Comments

بطورکلی شرکت های زیادی در اروپا ،ترکیه وچین مشغول ساخت ریل مخصوص آسانسور هستند .
که از میان انها سه برند اروپایی بیشتر درایران شناخته شده میباشد .
۱-مونته فرو ایتالیا
۲-مارسی ایتالیا که به مارازی هم شهرت دارد .
۳-ساورا ی اسپانیا
که معروفترین وبیشترین فروش در دنیا ازان ساورای اسپانیا میباشد به لحاظ کیفی وتکنولوژی ساخت از بقیه رقبای خود جلوتر است و شرکت های بزرگ آسانسور مانند شیندلر سویس و اوتیس فرانسه و تیسن آلمان کانه فنلاند و… همگی از ریل ساورا استفاده میکنند. اما در ایران چون مونته فرو از اولین ریلهای وارداتی به ایران بوده و به لحاظ بازرگانی فعالیت بیشتری در خصوص این ریل صورت گرفته بود معروفتر شد وچون بیشترین تقاضا از سوی کارفرماها وشرکت ها ریل مونته فرو میباشد بیشترین ریل تقلبی نیز مربوط به همین برند میباشد.
هر سه برند گفته شد دارای کارخانجات بزرگی در چین هستند و بخش عمدهای از فروش خود را از محل تولید در چین انجام میدهند و هر ساله سهم بیشتری از تولید را به کارخانه های چین اختصاص میدهند که در هر سه مورد ریل با کیفیتی تولید میگردد.
که در آسانسورهای اروپایی هم مورد استفاده قرار میگیرد.
چون ریلهای تقلبی آرم وعلائم برند اصلی را کپی میکنند و تقریبا همه در چین تولید میشود
بسیاری از پیمانکاران این را به عنوان ریل اصلی به کارفرما ها ارایه میکنند وسعی میکنند در نهایت با کاهش قیمت پیشنهادی آسانسور به کارفرما وی را اغفال کنند که کاهش قیمت بخشی مربوط با استفاده از اجناس تقلبی میباشد

به عنوان مثال:در ریل مونته فرو یک جفت ایتالیایی تقریبا بین ۳۲۰الی ۳۳۰هزار تومان قیمت دارد تقلبی آن که پیمانکار اگاهانه اقدام به خرید میکند در حدود ۱۸۰ الی ۲۰۰هزار تومان قیمت دارد تقریبا هر جفت در حدود ۱۳۰هزار تومان اختلاف دارد مثلا در یک ساختمان ۶ طبقه به ۱۰ جفت ریل نیاز است اختلاف ریل اصل و تقلبی فقط در ریل در حدود ۱,۳۰۰,۰۰۰ هزار تومان میشود پس لازم است بدانیم قیمت های پایین ارائه شده از سوی برخی از کجا منشأ دارد.
یکی از راهای تشخیص وزن ریل هست برای کاهش قیمت ریل تقلبی از فولاد کمتری استفاده کرده مثلا در یک جفت مونته فرو اصلی در حدود ۵۷گیلوگرم وزن دارد در نمونه تقلبی که شکل ظاهری یکسانی دارد در حدود ۴۸الی ۵۰کیلوگرم وزن دارد.

ریل تقلبی مونته فرو  کلمه ایتالیا به قدری بد و نامرتب حک شده که به راحتی قابل تشخیص میباشد.

در زیر تصویر نمونه تقلبی و اصلی قرار داده شده است

photo_2016-05-19_12-55-24          photo_2016-05-19_12-55-32

منبع: کانال آسانسور نادری

آسانسور ساری کششی روماک الکترونیک آسانسور مازندران ساری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *