آسانسور

اهمیت سکو بافر درچاهک آسانسور

Posted On خرداد ۲۴, ۱۳۹۵ at ۳:۱۲ ب.ظ by / No Comments

سکو، مسئله مهمی است که متاسفانه در بعضی از آسانسورها یافت نمی شود و یا به صورت غیر اصولی اجرا میگردد. از دید بسیاری از شرکتها و یا سازندگان ساختمان امری پیش پا افتاده یا هزینه بر تلقی میگردد. سکو از چند جهت دارای اهمیت می باشد.
۱:  در زمان بروز حوادثی مانند سقوط کابین به سمت پایین (به هر دلیل) یا عمل نکردن سنسورها برای نگه داشتن کابین هنگام پایین آمدن، اگر سکویی جهت جلوگیری از ادامه حرکت وجود نداشته باشد، کادر وزنه که وظیفه آن حفظ بالانس کابین میباشد،  درخلاف جهت کابین به سمت بالا با سرعت زیاد حرکت میکند و با سرعت و شدت به سقف چاهک یا همان دال بتونی بالا برخورد میکند و عواقب وخیمی از جمله فرو ریختن سقف روی کابین و پاره شدن سیم بکسل ها و یا خورد شدن گیربکس و دنده حلزونی موتور میگردد که گاها خسارات جبران ناپذیرجانی و مالی  را بوجود می ارود. دلیل بسیار محکمی بر اهمیت  وجود سکو ها.
۲: تامین فضای جان پناه برای نصاب و سرویس کار آسانسور
فرض کنید سرویس کار یرای انجام سرویس به داخل چاله آسانسور رفته و به هر دلیلی کابین به سمت پایین حرکت کند، با وجود سکو، سرویسکار می تواند  در فضای ایجاد شده توسط سکو پناه بگیرد و حانش را از دست ندهد!
متاسفانه در بعضی آسانسور های قدیمی بدلیل عدم داشتن گواهینامه استاندارد و نبودن نظارت، سکو وجود ندارد و یا در بعضی موارد از بشکه به جای سکو استفاده می گردد!!
 اهمیت ایمنی آسانسورهای قدیمی به حدی است که در اولین همایش ایمنی آسانسور که در مورخ پنجم خرداد ماه توسط سندیکا آسانسور و پله برقی مازندران در سالن کنفرانس دانشگاه آزاد ساری با حضور معاونت استانداری ، اداره استاندارد، ریاست محترم صنایع و معادن و  برخی از مسئولین صورت گرفت بارها از پیگیری ایمنی آسانسورهای قدیمی و بهینه و استاندارد شدن آن حرف بعمل آمد و حتی اصرار بر تشکیل کمیته ای گردید که این آسانسور ها شناسایی گردد. لذا شرکت روماک الکترونیک هم پیرو فرمایشات مسئولین محترم وظیفه خود دانسته جهت ایمنی و رفاه همشهریان عزیز در مجموعه فعالیت های خود مشاوره رایگان را قرار دهد تا جهت هرچه بهتر رعایت شدن مسائل ایمنی و کمتر شدن حوادث قدم موثری برداشته باشد.

Untitled-1

آسانسور ساری رایگان بازدید آسانسور ساری ایمنی سکو  

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *